Konkursie o Międzynarodowym Prawie Humanitarnym Konfliktów Zbrojnych

 • By admin
 • 25 czerwca, 2012
 • Komentowanie nie jest możliwe

W tym roku po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie o Międzynarodowym Prawie Humanitarnym Konfliktów Zbrojnych im. prof. Pankiewicza. Konkurs przebiegał w 3 etapach ocenianych przez Jurorów z Małopolskiego Oddziału PCK. W  I etapie który polegał na rozwiązywaniu  testu  wzięło udział 11 osób. Do II etapu polegającego na napisaniu kazusu przeszła cała grupa. Pracę oddało 9 osób, z czego 5 zakwalifikowało się do III etapu, czyli 3-dniowych warsztatów w Mszanie Dolnej prowadzonych przez pracowników Wydziały Prawa i Administracji UJ, pracowników PCK, oraz Sił Zbrojnych RP. W trakcie warsztatów  prowadzone były wykłady i ćwiczenia praktyczne, z których uczestnicy byli oceniani.

W końcowym rezultacie Małgosia Górska z klasy 2tea  zdobyła 3 miejsce a reszta uczniów wyróżnienia. Zaznaczyć należy że w VIII edycji konkursu brało udział 180 uczestników z 28 szkół całego województwa małopolskiego i udział aż 5 osób z naszej szkoły w 15 osobowej grupie finalistów, należy uznać za duży sukces.

Oto uczniowie którzy brali udział w konkursie:

 1. Łach Natalia – klasa 2 tec
 2. Dudek Renata – 2 tec
 3. Kubala Maciej – 2teb
 4. Kołodziej Konrad – 2ted
 5. Bielec Magda – 2ted i Matlęga Patrycja – 2tea

oraz finałowa „piątka”:

 1. Górska Małgosia – 2tea
 2. Pałka Karolina – 2tea
 3. Polek Magda – 2ted
 4. Włudyka Kinga – 2ted
 5. Łukasik Piotr – 2teb

Opiekun konkursu Bożena Kupiec

Categories: Aktualności

Comments are closed.