KOPALNIA SOLI W BOCHNI

  • By admin
  • 9 czerwca, 2011
  • Komentowanie nie jest możliwe

Dnia 03.06.2011 r. klasa 1 TEE wraz z opiekunem panią Agnieszką Gawłowicz udała się do Kopalni Soli w Bochni w której początki wydobycia soli sięgają 1248 r. Uczniowie poznali  historię patronki górników z kopalni soli – św. Kingi, a także sposoby wydobycia soli oraz potrzebne narzędzia. Trasa turystyczna obejmuje najpiękniejsze i najciekawsze wyrobiska, w ich skład wchodzą komory o charakterystycznym kształcie i układzie geologicznym, ekspozycje dawnych maszyn i urządzeń górniczych a także kaplice z pięknymi rzeźbami i malowidłami. Zwiedzanie kopalni uatrakcyjnił przejazd kolejką podziemną, zjazd 140 – metrową zjeżdżalnią oraz gra w piłkę nożną na boisku.

       

Categories: Aktualności

Comments are closed.