„Księgowi Przyszłości”.

  • By pc
  • 18 czerwca, 2018
  • Komentowanie nie jest możliwe

14 czerwca 2018 r. w budynku Centrum Olimpijskiego w Warszawie odbył się finał III edycji konkursu „Księgowi Przyszłości”. Poznaliśmy najlepsze drużyny uczniowskie, studenckie, zawodowe oraz kadrowo – płacowe.

Wśród finalistów w kategorii uczniowskiej znalazła się  drużyna z Zespołu Szkół Nr 3  w Bochni pod nazwą „MPK EKO 3” w składzie Patrycja Daniec, Karolina Irzyk oraz Maria Kawalazajmując ostatecznie II miejsce. Emocjonujący moment ogłoszenia wyników oglądali uczestnicy i widzowie konferencji „Księgowi Przyszłości. W erze zmian”.

Do rywalizacji w III edycji konkursu Księgowi Przyszłości zgłosiło się ponad 600 trzyosobowych drużyn z całej Polski, w tym 144 drużyny uczniowskie. Ta najwyższa  w historii frekwencja pokazała, że idea stworzenie ogólnopolskiego konkursu promującego branże księgową była decyzją właściwą. Uczestnicy musieli zmierzyć się z trzema etapami testów online oraz z pracą konkursową. Najlepsze trzy drużyny, z każdej kategorii zmierzyły się w czasie finału.

Kiedy na VI piętrze, budynku Centrum Olimpijskiego w Warszawie finaliści odpowiadali na pytania Jury konkursu, na parterze budynku trwała konferencja „Księgowi Przyszłości. W erze zmian”, w której uczestniczyło około 150 przedstawicieli branży księgowej. W czasie konferencji poruszone zostały kwestie zmian w postrzeganiu  zawodów branży usług finansowo-kadrowych oraz ich roli w przedsiębiorstwach, jak i planowanych zmianach w przepisach prawnych.

Po części merytorycznej, uczestnicy konferencji oraz widzowie transmisji online byli świadkami ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w III edycji konkursu Księgowi Przyszłości. Każda z finalistek z ZS Nr 3 otrzymała srebrny medal, oraz cenne nagrody: Laptopy Lenovo, pendrive, czytniki e-book Kindle, power banki, Smartwatche, zaproszenia na szkolenia oraz książki “Tajemniczy mistrzowie XXI wieku” i “Etyka zawodowa w rachunkowości”.

Organizatorami konkursu oraz konferencji było Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, najstarsza organizacja w Polsce skupiająca ekspertów z branży oraz spółka Soneta, producent oprogramowania enova365 dla księgowości, kadr-płac i zarządzania. Patronat honorowym nad konkursem objęło Ministerstwo Finansów, pozostali patroni konkursu to: Polskie Towarzystwo Ekonomiczne oraz Business Centre Club. Patronatu medialnego udzieliły magazyny Rachunkowość, Świat Księgowych, Controling i Rachunkowość Zarządcza, Finanse i Controlling oraz portale Infor,  Inforlex, Kariera w Finansach, Portal Kadrowy, HRPolska oraz Portal Finanse i Księgowość.

Categories: Aktualności

Comments are closed.