„Lekcje chińskiego”

  • By ml
  • 13 czerwca, 2019
  • Komentowanie nie jest możliwe

W dniu 5-go czerwca uczniowie klas II TE e, II TE d oraz III TE d uczestniczyli w spotkaniu z Chinką, dziewiętnastoletnią wolontariuszką AIESEC, Emily, studiującą ‘ekonomię międzynarodową’ w Vancouver w Kanadzie.

Emily opowiedziała o sobie, swoim kraju, kuchni chińskiej, rówieśnikach i ich zainteresowaniach. Odpowiadała na wszystkie pytania uczniów, prawie swoich rówieśników. Nauczyła nas podstawowych słów: dzień dobry, do widzenia, dziękuję oraz ciekawego liczenia do 10 za pomocą rąk.

Młodzież interesowało nie tylko pismo chińskie, zespoły muzyczne, sporty przez nich uprawiane, formy spędzania czasu wolnego, ale także, kwestia mundurków w szkołach czy system edukacji.

Na pewno zwróciliście uwagę na wysoki poziom edukacji w Chinach. Ciekawostką z pewnością jest fakt, że uczniowie szkół średnich chodzą do szkoły z internatem. Komórki zostawiają w poniedziałek rano w administracji i odbierają je w piątek wieczorem przed powrotem do domu. Lekcje zaczynają się o 7.30, od 12 – 14.30 jest przerwa na lunch i na …drzemkę popołudniową. Kolejna przerwa około 18ej na obiad i lekcje kończą się o 21.30, a dla starszych klas nawet później. Nawet jeśli nie mają wieczorem zajęć z nauczycielem to jest to czas na samokształcenie, powtórzenie lekcji, przeglądnięcie notatek.

Czy nadal uważacie, że spędzacie dużo czasu w szkole?

Categories: Aktualności

Comments are closed.