Lekcje geografii z Uniwersytetem Pedagogicznym

  • By wwwzs3
  • 12 listopada, 2013
  • Komentowanie nie jest możliwe

Dnia 30.10.2013 r. klasy 2c, 2d, 2e, 3e, 4a i 4e wzięły udział w bezpłatnych wykładach realizowanych w ramach lekcji geografii przez doktorantów Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Michała Apollo oraz Marka Żołądka, zdobywców m.in. dwóch dziewiczych szczytów w Himalajach, Masala Peak 5650 m n.p.m. oraz Forgotten Peak 5889 m n.p.m.

Cykl autorskich wykładów został opracowany na podstawie wiedzy zdobytej podczas licznych ekspedycji naukowo-wspinaczkowych. Tematyką zajęć były: okołopacyficzny pierścień ognia, obszary wulkaniczne świata oraz skrajne punkty kontynentów. Na każdy temat została przygotowana 45 minutowa prezentacja multimedialna. Prezentowane lekcje miały na celu przybliżenie zagadnień z różnych dziedzin nauki m.in. geografii, biologii oraz historii.

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.