„Mądre Żywienie, Zdrowe Pokolenie”

  • By ml
  • 21 stycznia, 2014
  • Komentowanie nie jest możliwe

„Mądre Żywienie, Zdrowe Pokolenie” to projekt edukacyjno-badawczy, w którym nasza szkoła uczestniczy od zeszłego roku szkolnego. Organizatorem projektu jest Polskie Towarzystwo Dietetyki, a celem przeprowadzenie badania wiedzy żywieniowej polskich uczniów, oceny stanu ich odżywienia oraz promowanie  zdrowego stylu życia wśród młodzieży. W związku z udziałem w projekcie szkoła przystąpiła do dwóch konkursów: na logotyp programu – Karolina Pająk kl. I Ted oraz wpis na bloga Mateusz Marszałek kl. II Ted i Teresa Warzyńska kl. III Tec.

Ponadto nasza szkoła brała udział w badaniach antropometrycznych przeprowadzanych przez dietetyka. Pomiary te odbyły się w gabinecie pielęgniarki i obejmowały masę, wzrost, obwód pasa, bioder oraz ramienia. Oprócz tego uczniowie wypełnili ankietę żywieniową. Wszystkim uczniom (a było ich aż 46 osób) chciałam serdecznie  podziękować za udział w badaniach.

Jeśli uczniowie będą wymagać porad dietetycznych zostaną one udzielone bezpłatnie przez dietetyków pracujących dla Polskiego Towarzystwa Dietetyki. Mamy nadzieję, że udział w projekcie przyniesie wiele dobrego dla wszystkich chętnych uczniów.

Koordynator projektu Joanna Ludew

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.