„Makaron ręcznie robiony – z dowolnymi dodatkami”

  • By ml
  • 1 czerwca, 2016
  • Komentowanie nie jest możliwe

24 maja odbył się międzyszkolny konkurs gastronomiczny „Młodzi gotują 2016 – IX edycja” pod hasłem  „Makaron ręcznie robiony – z dowolnymi dodatkami. w Dąbrowie Górniczej. W tym roku w konkursie startowało kilkanaście drużyn, a wśród nich zespoły z zagranicy, między innymi z Czech i Włoch. Przedstawicielami naszej szkoły byli Martyna Lekka (II Tee)  i Sławomir Michałczyk (III Tec). Zespół przygotował „Tagliatelle w trzech smakach z karmelizowaną gruszką w sosie limonkowym z galaretką truskawkową”.  Pracując w pocie czoła kucharze zdobyli wyróżnienie za smak i aromat w potrawie.  Możliwość gotowania pod okiem czujnych jurorów sprawiła uczestnikom niemałą przyjemność i przyniosła kolejne, tak ważne doświadczenie zawodowe.

Joannna Ludew

Categories: Aktualności

Comments are closed.