Marzena Kokoszka- Mistrzyni w Strzelectwie Sportowym

  • By ml
  • 18 lutego, 2016
  • Komentowanie nie jest możliwe

Marzena Kokoszka- ambitna, pracowita, zawodniczka z pasją.

Jest zawodniczką sumienną i ambitną, z ogromnym potencjałem sportowym, lubianą przez trenera oraz koleżanki z Klubu ,,TKKF  Promień”. Dzisiaj prezentujemy sylwetkę Marzeny Kokoszki, uczennicy klasy II TEF. Zawodniczka w strzelectwie, specjalistka w strzelaniu z karabinu pneumatycznego i karabinu kulowego w ,,trzech postawach”.

Na co dzień

Jestem uczennicą II klasy Technikum w Zespole Szkół Nr 3 im. Ks. prof. Józefa Tischnera w Bochni na profilu Technik Hotelarstwa. Strzelam z karabinu Anschutz 8002, posiadam III klasę sportową i jestem zawodnikiem klubu TKKF Promień Bochnia.

Mój dom

Urodziłam się 26.09.1998 r. w Bochni, a mieszkam w Łomnej nieopodal Nowego Wiśnicza. Chodziłam do Gimnazjum w Zespole Szkół w Nowym Wiśniczu i w II klasie w 2012 r., pierwszy raz strzelałam z broni pneumatycznej. Mój talent odkrył  mój Trener Pan Mieczysław Balicki, który jeździł po szkołach w poszukiwaniu nowych strzelców do klubu i tak się złożyło, że poszło mi bardzo dobrze, to spotkanie okazało się dla mnie szczęśliwe.

Moje sportowe początki

Na początkowych treningach strzelałam z małego karabinka dla początkujących, jednak prędko dostałam lepszy model, dzięki czemu strzelałam jeszcze lepiej. Moje pierwsze małe zawody to Finał Bocheńskiej Gimnazjady strzeleckiej z 2012 roku, gdzie zajęłam IV miejsce, a rok później w 2013 r. pierwsze miejsce. Pierwsze zawody poza Bochnią to memoriał im. Bogusława Dziury w Jedliczu, gdzie zdobyłam zaledwie 217/300pkt, tak samo jak kolega z klubu, co było dość zabawne. Dopiero po roku strzelania dostałam jeden z najlepszych karabinków w klubie i strzelam nim do dzisiaj.

Pierwsze ważne podium

W dniach 13-14.04.2013 r. w Tarnowie odbyły się Otwarte Mistrzostwa TKS LOK Tarnów w Strzelectwie Sportowym, gdzie jako młodziczka zdobyłam III miejsce z wynikiem 264/300pkt. Podium zdobyte w mieście innym niż miasto klubowe bardzo dobrze wpływa na motywację, dzięki czemu zaczęłam na poważnie trenować, by stać się w swojej dziedzinie jeszcze lepsza.

Kolejne sukcesy

W Mistrzostwach Młodzików w Tarnowie w dniach 1-2 czerwca 2013 roku uplasowałam się na II miejscu w konkurencji Kpn – 30. Trzy miesiące później we wrześniu 2013 r. wraz z klubem pojechałam na Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Starachowicach ( Województwo Świętokrzyskie). Strzelałam tam w trzech konkurencjach: zdobywając IV miejsce w konkurencji Kpn – 30 (karabin pneumatyczny – 30 strzałów), a następnie zdobywając IV miejsce w konkurencji Ksp – 40 (karabin sportowy – 40 strzałów). Podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Starachowicach zdobyłam I miejsce w konkurencji Ksp – 30 x10 (karabin sportowy – w trzech pozycjach: w pozycji ,,Leżąc, klęcząc, stojąc” zaskakując trenera, bo nigdy wcześniej nie strzelałam z trzech pozycji. W 2014 roku w wakacje przeszłam do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu, gdzie było ok. 50 innych zawodniczek w mojej konkurencji, podium jednak nie zdobyłam. W 2015 roku w eliminacjach strefowych zajęłam II miejsce.  Brałam też udział w FOOM-ie w Zielonej Górze, byłam dumna z wyników i możliwości uczestnictwa w zawodach, ponieważ teraz wiek mi nie pozwala startować w tej kategorii. W roku szkolnym 2015/2016 zajęłam III miejsce w Międzywojewódzkich Zawodach Strzeleckich X Memoriału im. Bogusława Dziury w Jedliczu. 14 grudnia 2015 r. w Krakowie zajęłam II miejsce w Otwartych Mistrzostwach MZSS (Małopolski Związek Strzelectwa Sportowego).  Oprócz uczestniczenia w zawodach, brałam też udział w dwóch obozach treningowych, gdzie oprócz strzelania zawiązywaliśmy znajomości ze wspaniałymi ludźmi, którzy osiągnęli podium.

Moje marzenia

Wziąć udział w najważniejszych zawodach w strzelectwie sportowym w Polsce i zdobyć sławę równą Pani Renaty Mauer-Różańskiej, która jest niezwykle dobrym i znanym strzelcem w całym naszym kraju, i w Europie. Tak samo jak ona strzelam z karabinu, więc jest dla mnie wzorem w mojej trudnej drodze do zwycięstwa.

Życzymy wielu sukcesów sportowych!

 

 

 

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.