„Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”

  • By ml
  • 1 czerwca, 2017
  • Komentowanie nie jest możliwe

17 maja 2017 r. w Auli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie, odbyło się uroczyste podsumowanie regionalnego finału X edycji Małopolskiego Projektu „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”, do którego zgłosiło się ponad sto szkół z Małopolski. Przez dziesięć lat ponad 35 tys. uczniów wraz z opiekunami pomogło olbrzymiej grupie osób potrzebujących. wsparcia. Komisja Rejonowa wybrała 6 szkół , które przeszły do kolejnego etapu i zaprezentowały się podczas tej  uroczystości.  Również nasza szkoła znalazła się w ścisłym gronie wyróżnionych i miała zaszczyt  przedstawić swoje działania i program artystyczny.

Projekt “Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia” jest działaniem skierowanym do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych i  ma przyczynić się do pobudzania inicjatyw wychowawczych w szkołach, promowania wśród młodzieży wartości uniwersalnych. Przedsięwzięcie ma również służyć tworzeniu w szkołach województwa małopolskiego podstaw trwałego wolontariatu. Jego głównym celem jest uwrażliwienie młodego pokolenia na potrzeby innych, tworzenie podstaw wolontariatu w małopolskich szkołach oraz przygotowanie młodzieży do społecznego działania na rzecz potrzebujących, a także ukazanie młodym sposobu realizacji w życiu codziennym przesłania Ojca Świętego Jana Pawła II apelującego, byśmy „dawali świadectwo miłosierdzia” i nieśli pomoc ludziom potrzebującym. W realizacji projektu uczestniczyli wolontariusze działający pod opieką Anny Sadkowskiej, Marty Jaroszewskiej, Marii Tomasik, Marii Korty –Borgosz, Agnieszki Waśniowskiej,  Ewy Szymczyk i Elżbiety Madej.

Zwycięzcy etapów rejonowych spotykali się na uroczystej Gali, która w tym roku odbyła się w dniu 29 Maja 2017 roku o godz. 10:00 w Teatrze im. Juliusza Słowackiego    w Krakowie. Nasz szkolny projekt pod hasłem „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” zajął II miejsce. Wyróżnionym szkołom zostały wręczone dyplomy i nagrody z rąk Kardynała Dziwisza, który od początku patronuje projektowi. W uroczystości ponadto wzięli udział m.in.:  Leszek Zegzda - Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Halina Cimer – Małopolski Wicekurator Oświaty, Barbara Dziwisz – Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Koordynatorami projektu były panie  Marta Jaroszewska i Anna Sadkowska.  

Categories: Aktualności

Comments are closed.