“Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia” – podsumowanie

  • By admin
  • 10 grudnia, 2008
  • Komentowanie nie jest możliwe

3 grudnia 2008 roku w Filharmonii Krakowskiej odbyła się uroczystość podsumowania oraz oficjalnego zakończenia małopolskiego projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”, połączonego z wręczeniem dyplomów, statuetek i nagród. Projekt jest kontynuacją, zainicjowanego przez Zarząd Województwa Małopolskiego i rozpoczętego w 2006 roku, długofalowego działania wychowawczego w zakresie niesienia różnych form pomocy ludziom potrzebującym, a także koniecznością przeciwdziałania, obojętności społecznej.

   

Wyróżnienie otrzymał szkolny projekt „Dożywianie dzieci w szkole” opracowany przez uczniów Zespołu Szkół Nr 3 im. ks. prof. J. Tischnera w Bochni . Projekt ten realizowany był od września 2007 roku do kwietnia 2008 roku . Jego uczestnikami były : Joanna Linca , Sylwia Kielan, Agata Golonka, Anna Kaim, Anna Kornaś, Agnieszka Maślana , Joanna Latocha, Małgorzata Rajca a koordynatorem mgr Elżbieta Madej. Adresatami projektu byli uczniowie szkoły znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej i rodzinnej. W ramach realizacji projektu uczniowie pozyskiwali środki pieniężne, podejmując różne działania m.in. kwesty, koncerty charytatywne ,na przeprowadzenie akcji dożywiania, przygotowywali i przeprowadzali „Akcje II śniadań”. W uroczystości podsumowania projektu wzięli udział m.in.: Marszałek Marek Nawara, Wicemarszałek Leszek Zegzda, Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz Arcybiskup Metropolita Krakowski oraz Agata Szuta Małopolski Wicekurator Oświaty.

Wręczając nagrody Marszałek Małopolski gorąco zachęcił uczniów do podejmowania nowych przedsięwzięć, w kolejnych edycjach projektu, a także do szerzenia dobra we własnych środowiskach. Podkreślił także potrzebę budowania idei wolontariatu wśród młodego pokolenia w kontekście obchodzonego w dniu 5 grudnia Światowego Dnia Wolontariusza.

Laureaci Nagrody Głównej – 5 zespołów (93 uczniów wraz z opiekunami) z całej Małopolski zostali uhonorowani wycieczką – pielgrzymką do Rzymu. 9 zespołów, które uzyskały tytuł laureata projektu (186 uczniów i opiekunów) otrzymały aparaty fotograficzne. Natomiast 38 wyróżnionych zespołów (668 uczniów i opiekunów) otrzymało talony na książki, wydawnictwa multimedialne i artykuły sportowe.

Categories: Aktualności

Comments are closed.