Międzypokoleniowa integracja DPS w Bochni

  • By ml
  • 26 czerwca, 2015
  • Komentowanie nie jest możliwe

W dniu 18 czerwca młodzież naszej szkoły współpracująca z Hufcem Pracy w Bochni wzięła udział w Rodzinnym Pikniku Integracyjnym, zorganizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Bochni.

W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej, ich rodziny, pracownicy placówki oraz zaproszeni goście. Piknik wypełniał bogaty program artystyczny w postaci występów muzyczno- artystycznych i teatralnych różnych grup i zespołów. Młodzież będąca wolontariuszami jednostki 6-25 Hufca Pracy w Bochni bezinteresownie pomagała w przygotowaniach i realizacji tego przedsięwzięcia, czuwając nad przebiegiem imprezy, a także służąc pomocą nie tylko pensjonariuszom, ale także zaproszonym gościom. Zorganizowane spotkanie miało na celu między innymi przełamywanie barier i uświadamianie społeczeństwa na tematy związane ze starością i funkcjonowaniem seniorów w środowisku lokalnym, a także podtrzymywanie tradycji i spotkań w gronie rodzinnym.

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.