Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego

  • By az
  • 17 marca, 2018
  • Komentowanie nie jest możliwe

6 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs języka angielskiego „Coming to grips with English idioms”, przygotowany przez p. Marię Korta-Borgosz          i p. Agnieszkę Waśniowską.

Konkurs sprawdzał wiedzę uczniów z zakresu znajomości idiomów związanych z:

-częściami ciała

-kolorami

-zwierzętami

- ubraniami

-liczbami

Cel konkursu to rozwijanie zainteresowań uczniów, motywowanie do nauki języka angielskiego, oraz pogłębianie wiedzy związanej z kulturą i językiem krajów anglojęzycznych, gdyż znajomość idiomów jest konieczna do pełnego zrozumienia rodzimych użytkowników języka angielskiego.

W konkursie wzięli udział przedstawiciele szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Naszą placówkę reprezentowały: Zuza Rojek, Ola Klejdysz i Klaudia Ciarach.

Uczniowie zmagali się z testem składającym się zarówno z pytań zamkniętych jak i otwartych. Rywalizacja była bardzo zacięta o czym świadczą bardzo niewielkie rozbieżności w uzyskanych punktach.

Zwycięzcy:

1 miejsce – Emilia Matykiewicz – Gimnazjum nr 2 w Bochni

2 miejsce – Izabela Lekka – ZS 1

3 miejsce – Piotr Makarewicz – I LO

Wyróżnienie – Emilia Kołodziej – PSP w Kłaju

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zainteresowanie tym jakże trudnym tematem angielskich idiomów.

Szczególne podziękowania dla klasy II F oraz dla Moniki Machal z kl. II E, a także dla p. Ani Małyszek i p. Anety Porwisz za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla uczestników konkursu i ich opiekunów.

DZIĘKUJEMY!

Categories: Aktualności

Comments are closed.