Mikser Kulinarny w Akademii Inspiracji Makro w Warszawie

  • By ml
  • 4 czerwca, 2018
  • Komentowanie nie jest możliwe

Spotkanie edukacyjne z cyklu Szef dla Młodych Talentów przyciągnęło 230 uczniów szkół gastronomicznych z całej Polski w tym z Bochni. Tematem przewodnim Miksera Kulinarnego były tłuszcze i woda. Uczniowie klas II Tee i IV Tec Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych pod opieką p. Anety Porwisz brali udział w Mikserze Kulinarnym organizowanym przez firmę Makro Cash &Carry Polska. Spotkanie odbyło się w Akademii Inspiracji Makro w Warszawie. Na młodych adeptów sztuki kulinarnej czekały pokazy kulinarne, prezentacje i degustacje, które pomogły im poszerzyć wiedzę potrzebną do rozpoczęcia kariery w branży gastronomicznej.

Pokaz kulinarny poprowadził Jarek Walczyk, szef kuchni restauracji Pink Lobster i prezes Fundacji Klubu Szefów Kuchni. Zaprezentował on m.in. aromatyzowanie olejów oraz technikę konfitowania, opowiedział młodym kucharzom o pracy w gastronomii oraz zaprosił ich do wspólnego gotowania. Katarzyna Noga, Marketing Manager Zakładów Tłuszczowych Kruszwica, opowiedziała uczniom o pochodzeniu, właściwościach i zastosowaniu tłuszczów oraz zaprosiła ich do degustacji różnego rodzaju olejów. Natomiast Tomasz Wyszomirski sommelier wodny, przeprowadził szkolenie m.in. o tym, jak odpowiednio dobrać wodę do dania i co wpływa na smak wody. Prezentacji towarzyszyła degustacja wody Kropla Delice. Na uczestników czekały upominki, m.in. odzież kuchenna. Po zajęciach odbył się test wiedzy. Dwóch uczniów, którzy zdobędą najwyższy wynik, czeka specjalna nagroda – staż w restauracji Pink Lobster pod okiem Jarosława Walczyka. Uczniowie zmęczeni ale zadowoleni wrócili późnym wieczorem do Bochni z upominkami, branżową literaturą oraz certyfikatami uczestnictwa w Mikserze Kulinarnym. Cieszymy się, że mogliśmy brać udział w interesujących, kulinarnych zajęciach edukacyjnych i czekamy na kolejny Mikser Kulinarny.
Z myślą o uczniach szkół gastronomicznych Makro Polska prowadzi także konkurs Wyzwanie Makro Chefa. W pierwszej edycji tego konkursu zespół z Ekonomika w Bochni zdobył I nagrodę publiczności.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=93&v=aCmgTdf3BBo

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.