Mistrzyni Walk Taekwendo

  • By wwwzs3
  • 31 października, 2013
  • Komentowanie nie jest możliwe

W dniu 16 października 2013 r. zostały wręczone stypendia Starosty Bocheńskiego. Stypendium za szczególne osiągniecia w nauce otrzymała Magdalena Bielec – uczennica klasy IV TE d oraz Jadwiga Trojan – uczennica klasy III TE e za szczególne osiągnięcia sportowe. W gronie stypendystek znalazła się również Magdalena Polek, która otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Dziś przedstawiamy sylwetkę Jadwigi Trojan- tegorocznej laureatki Stypendium Starosty Bocheńskiego za szczególne osiągnięcia sportowe. Ma na swoim koncie wielokrotne zwycięstwa i sukcesy. W tym roku zdobyła pierwsze miejsce w zawodach o Puchar Polski w Poomse w Nidzicy.  Ma wiele marzeń i planów, które na co dzień realizuje.

Mój dom

Urodziłam się 30.04.1995 r. w Bochni. Mieszkam w Rajbrocie. W 2002 r. zaczęłam  edukację szkolną w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajbrocie. Swoje początki z Taekwondo zapoczątkował mój brat i tak się zaczęło. Taekwendo to koreańska sztuka walki i samoobrony. Jest to sport, który wymaga sprawności ruchowej. W walce najczęściej używa się nóg – w 95 %. Sport ten jednak nie polega tylko na walce, ale przede wszystkim na technice. Taekwondo od 2000 r. jest sportem olimpijskim.

Moje sportowe początki

Od  zawsze chciałam coś ciekawego robić, uprawiać jakąś formę aktywności,  jednak nie myślałam, że skończy się to akurat sztuką walki. Dużo osób uważa, że nie jest to sport dla dziewczyny. W 2007 r. po ukończeniu szóstej klasy zapisałam się na Taekwondo. Moim  trenerem jest Sławomir Franczak. Niemal po pół roku trenowania pojechałam na swoje pierwsze zawody do Krynicy-Zdroju.

Moja pierwsza Olimpiada

Mając zaledwie żółtą belkę zdobyłam II miejsce. Rok później odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Końskich, jak i na Słowacji Ilyo Cup, gdzie również zajęłam II miejsce nie tylko w kategorii walk, ale także Forms Poomse. W 2009 r. pojechałam pierwszy raz na Olimpiadę Młodzieży w Końskich, gdzie w kategorii wagowej -49 kg. wywalczyłam III miejsce.

I… kolejne sukcesy

W listopadzie  roku 2009 odbył się Warsaw Cup,  jest to jeden z największych turniejów w Polsce, który wtedy liczył 25 państw, tam także wywalczyłam II miejsce. W październiku 2010 roku odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski w Krynicy – Zdroju, gdzie zajęłam I miejsce w kategorii walk i poomse. Natomiast 27-28 listopada roku 2010 r. wzięłam udział w Warsaw Cup, na którym zajęłam III miejsce. 9 czerwca 2012 roku  w Bornem Sulinowie odbyły się Mistrzostwa Polski, gdzie w kategorii -55 kg. wywalczyłam III miejsce. Kilka tygodni później po zawodach otrzymałam nagrodę za osiągnięcia sportowe w 2012 r. przyznawane przez Małopolskie Zrzeszenie Ludowe. W obecnym roku 02.03.2013 r. odbył się Puchar Polski w Poomse w Nidzicy, gdzie zajęłam I miejsce. W wakacje, po czasie wytężonej pracy wyjeżdżam na zgrupowania z Kadrą Małopolski w Pucku, w Zakopanem, w Mszanie Dolnej. Panuje tam miła atmosfera, znamy się, lubimy, przyjaźnimy.

 Na co dzień

Uczęszczam do III klasy Technikum w Zespole Szkół Nr 3 im. Ks. prof. Józefa Tischnera w Bochni (Technik Hotelarstwa). Posiadam czarny pas (I dan) i trenuję w klubie LZS Macierz Lipnica Murowana.

Moje marzenia

Chciałabym dalej trenować oraz założyć w przyszłości własną sekcję.  I oczywiście stanąć jeszcze raz na podium.

 

 

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.