MŁODZI, PRZEDSIĘBIORCZY, ZDOLNI

  • By ml
  • 21 kwietnia, 2015
  • Komentowanie nie jest możliwe

W dniu 16 kwietnia w Krakowie odbył się Finał Regionalny konkursu pod hasłem „Najlepsze zajęcia  z przedsiębiorczości” zorganizowany przez Studenckie Forum  Business Centre Club pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny w składzie: (1) M. Kargul, K. Czesak, T. Gajda ,(2) A. Pieprzyk, K. Kącka, E. Bieniek oraz (3) J. Adamczyk, D. Maciuszek, P. Stach pod kierunkiem Pani A. Krupińskiej.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczniowie projektowali  kampanię reklamową firmy zajmującej się sprzedażą aplikacji mobilnej, w drugim  musieli opracować strategie STP dla firmy kosmetycznej w oparciu o koncepcje  marketingu mix oraz spot reklamowy. Poprzez twórczą pracę w grupach, rozwiązywali problemy, z którymi stykają się na co dzień przedsiębiorcy w rzeczywistych warunkach biznesowych. Następnie prezentowali efekt swojej pracy przed panelem oceniającym, w skład którego wchodzili wykładowcy Wyższej Szkoły Europejskiej oraz praktycy świata biznesu.

Wszystkie trzy drużyny znalazły się w gronie dziesięciu najlepszych drużyn Małopolski  z 97 startujących. W  trakcie finału uczestnicy mieli możliwości odbycia szkolenia  – „Jak dobrze się zaprezentować” co pomogło im efektywnie wykorzystać  zdobyte umiejętności  w późniejszej  prezencji przed kapitułą konkursową. Warto podkreślić , że młodzież uczestnicząca w konkursie  miała utrudnione zadanie ponieważ jest dopiero w klasie drugiej. Mimo to, wykazała się bardzo dużą znajomością zagadnień z zakresu: przedsiębiorczości, ekonomii, reklamy i marketingu a pomysłowość i odpowiednio wykorzystana wiedza przyczyniły się do świetnego zaprezentowania zadania biznesowego.

 

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.