“Młodzież kontra SMOG”

  • By pc
  • 28 lutego, 2017
  • Komentowanie nie jest możliwe

W dniach 20.02- 24.02 2017 r. młodzież naszej szkoły z kl. II uczestniczyła w ramach projektu “Młodzież kontra Smog” w  zajęcia edukacyjnych mających dostarczyć wiedzy na temat przyczyn zanieczyszczenia powietrza oraz praktycznych sposobów przeciwdziałania temu problemowi.

Celem projektu jest podniesienie świadomości uczniów szkół ponadgimnazjalnych  w woj. śląskim i małopolskim na temat zanieczyszczenia powietrza i rozwiązań służących poprawie jakości powietrza a zakładanym długofalowym efektem realizacji projektu będzie zmiana w mentalności dotycząca podejścia do problemu zanieczyszczenia powietrza grupy młodych osób stojących u progu dorosłości, którzy będą mogli promować zachowania proekologiczne w swoich rodzinach i najbliższym otoczeniu, a wkrótce również wdrażać je    w swoim własnych domach. Jak wynika z raportu Światowej Organizacji Zdrowia 33 spośród 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Unii Europejskiej leży w naszym kraju, z czego zdecydowana większość na terenie województwa małopolskiego i śląskiego.

Projekt jest dofinansowany ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej, w ramach projektu zintegrowanego LIFE „Wdrażanie programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”.

Categories: Aktualności

Comments are closed.