Projekt: “Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce”

  • By ml
  • 17 stycznia, 2014
  • Komentowanie nie jest możliwe

W ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce w pierwszym semestrze 2013/2014 odbyły się dwa staże:

- w Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II w Krakowie – Balicach dla uczniów
z klasy III TEe (technik obsługi turystycznej), II TEa (technik ekonomista), II Z (sprzedawca),

- w hotelach we Wrocławiu dla uczniów z klasy II TEf (technik hotelarstwa).

Podczas stażu na lotnisku uczniowie mieli możliwość zapoznać się z: najważniejszymi informacjami z historii lotniska oraz jego obecnym funkcjonowaniem,  zadaniami pracowników firm handlingowych operujących na lotnisku, pracowników Służb Ochrony Lotniska oraz Straży Granicznej w zakresie kontroli bezpieczeństwa, czynnościami wykonywanymi przez obsługę naziemną oraz załogę pokładową statków powietrznych od momentu zarezerwowania biletu przez podróżnych aż do odlotu samolotu, spedycją, tajnikami obsługi lotniskowej m.in. odprawy osób niepełnosprawnych, prawami pasażera, zawodami związanymi z lotnictwem cywilnym oraz z sposobami transportu. 

hotelu Haston 4*, Scandic 4* oraz w  Hostelu Pod Zielonym Dachem we Wrocławiu młodzież mogła poznać profesjonalną i kompleksową obsługę gości hotelowych oraz zakres obowiązków działu recepcji, służby pięter, gastronomii w tych obiektach. Mieli możliwość porównać standardy wyposażenia  hoteli i hosteli, świadczone usługi podstawowe i dodatkowe oraz zapoznać się  z nowoczesnymi technologiami w branży hotelarskiej. W ramach dwudniowego stażu uczniowie mogli również zwiedzić Wrocław z przewodnikiem m. in. Ostrów Tumski, Bazylikę Katedralną oraz zobaczyć Panoramę Racławicką.

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.