“Muzy naszego wieszcza”

  • By admin
  • 13 kwietnia, 2005
  • Komentowanie nie jest możliwe

W dniu 13 kwietnia 2005 r. z Zespole Szkół nr 3 w Bochni odbył się już drugi w tym roku konkurs recytatorski, poświęcony twórczości Adama Mickiewicza, zatytułowany “Muzy naszego wieszcza”. Imprezę prowadzili członkowie Szkolnego Koła Polonistycznego: Monika Golonka, Sylwia Kłysz, Sylwia Maślaniec, Dominika Piech. Zanim zostały zaprezentowane przez poszczególnych recytatorów najpiękniejsze wersy utworów A. Mickiewicza, przypomniano sylwetkę wieszcza, pięknie opowiedziano o losach poety i o roli miłości w jego życiu, codzienności, pracy twórczości:

“Na Litwie kochał najmocniej! Wszak mieszkała tu też Maryla, właściwie nie Maryla, ale Marianna Ewa Wereszczakówna”.

“…W Rzymie, zobaczył przed sobą śliczną panienkę, urodzoną w Machowej koło Tarnowa córkę hrabiego Ankwicza, Ewę Henriettę w białej sukience, ubraną w róże. Zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia”

Po prezentacji sylwetki wieszcza i odczytaniu regulaminu konkursu, prowadząca Sylwia Kłysz zaprosiła licznie zebranych gości do obejrzenia i wysłuchania utworów i fragmentów dzieł poety.

W konkursie wzięło udział 13 osób (uczniowie klas I, II, III), które zaprezentowały wybitne i cieszące się największą popularnością wersy dzieł m.in. takie jak: “Niepewność”, “Oda do młodości”, “Stepy akermańskie”. Występujący wykazali duże zdolności recytatorskie i dojrzale interpretowali utwory. W wyniku narady jury wyłoniło zwycięzców (I-e miejsce otrzymał Grzegorz Lalik, II-e miejsce Edyta Filipska, III-e miejsce Monika Golonka), a dwie osoby zostały wyróżnione. Uroczystość uświetniła muzyka F. Chopina.

Categories: Aktualności

Comments are closed.