Na judo nigdy nie jest za późno…

  • By ml
  • 16 czerwca, 2015
  • Komentowanie nie jest możliwe

W dniu 11.06 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w atrakcyjnym treningu Judo – sportu, który nie tylko uczy walki, ale też znakomicie poprawia kondycję, a dzieciom i młodzieży zapewnia prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny.

Spotkanie poprowadził trener – Grzegorz Maj, opiekun bocheńskiej sekcji Judo działającej przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Bochni – jednej z najprężniej działających sekcji Judo w Polsce.

Nasi adepci przekonali się, że w tej sztuce walki nie chodzi tylko o ćwiczenia fizyczne, judo to także filozofia i nauka samodoskonalenia. Sama japońska nazwa oznacza „łagodną drogę” i opisuje pierwszą i najważniejszą zasadę judo: ustąp, by zwyciężyć. Techniki judo pozwalają na zwycięstwo, nawet jeśli przeciwnik jest silniejszy, gdyż wykorzystują skuteczne uniki i dźwignie, wymagające nie tyle dużej siły, co raczej zręczności.
Spotkanie nie tylko dostarczyło naszym uczniom nowej rozrywki, ale też wzbudziło prawdziwe zainteresowanie, dzięki któremu sekcja judo może okazać się trafnym wyborem na najbliższą przyszłość.

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.