“Na ścieżce turystyki regionalnej”

  • By pc
  • 8 listopada, 2013
  • Komentowanie nie jest możliwe

W naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne pt. „Na ścieżce turystyki regionalnej” adresowane do uczniów klas gastronomicznych. Zostały one zorganizowane dzięki współpracy z Agencją Rynku Rolnego, a ich pomysłodawcą był pan Tomasz Latocha z oddziału terenowego w Krakowie. To on sprowadził do szkoły kucharzy z Małopolskiego Stowarzyszenia Kucharzy i Cukierników, którzy wybrali najlepszy zespół pod względem merytorycznym i praktycznym. Jak można się było spodziewać warsztaty cieszyły się ogromną popularnością wśród młodzieży, szczególnie, że udział w nich nobilitował uczestników. Wszyscy wyszli z zajęć z cenną dawką umiejętności i wiedzy pozyskanej od profesjonalistów.

Agencja Rynku Rolnego (ARR) jest przedsiębiorstwem państwowym działającym na  podstawie unijnych aktów prawnych. To właśnie za jej sprawą najmłodsi Polacy są objęci programem „Szklanka mleka” czy „Owoce w szkole”.

Agencja Rynku Rolnego  po udanym debiucie warsztatów kulinarnych nadal wspiera szkołę swoją obecnością oraz wspomaga kolejne inicjatywy gastronomiczne jako fundator nagród. W najbliższym czasie spodziewamy się gościć przedstawicieli ARR na sesji żywieniowej organizowanej w tym roku pod hasłem „Zdrowo żyjemy, zdrowo jemy”. Mamy ogromną nadzieję, że ta dobrze rozpoczęta współpraca będzie owocować kolejnymi pomysłami  i równie udanymi przedsięwzięciami. 

Categories: Aktualności

Comments are closed.