Najlepiej w Małopolsce….technik ekonomista

  • By pc
  • 6 stycznia, 2016
  • Komentowanie nie jest możliwe

Z największą ilością punktów w Małopolsce i jednocześnie najlepiej w całym kraju(59 pkt. na 60 możliwych) uczniowie Naszej szkoły zakończyli  I etap konkursu pt.” „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Jest to projekt autorski ZUS oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, który zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. „Lekcje z ZUS” – taką nazwę nosi ten projekt – mają za zadanie kształtować świadomość młodzieży, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

I etap konkursu odbył się 16 listopada, wzięło w nim udział ponad 19 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, którzy wcześniej uczestniczyli w projekcie edukacyjnym “Lekcje z ZUS”. Pierwszy etap miał wyłonić trzyosobowe zespoły, które będą reprezentować szkołę w etapie wojewódzkim. Każdy z członków zespołu musiał uzyskać wynik ponad 50 proc. trafnych odpowiedzi, w innym przypadku szkoła nie mogła zgłosić zespołu do II etapu.

Test etapu szkolnego składał się z 20 pytań wielokrotnego wyboru, na rozwiązanie którego uczniowie mieli 30 minut. Pytania dotyczyły historii systemu ubezpieczeń społecznych, rodzaju ubezpieczeń i świadczeń, a także reformy systemu emerytalnego.

Do drugiego etapu zakwalifikowanych zostało 290 szkół (z 550, które zgłosiły się do konkursu). Spośród nich największą wiedzą wykazali się uczniowie z województwa małopolskiego, otrzymując średni wynik na poziomie 90 proc. możliwych do zdobycia punktów. Na kolejnych miejscach znalazły się szkoły z województwa mazowieckiego, śląskiego, podlaskiego i wielkopolskiego z wynikami między 85-89 proc. poprawnych odpowiedzi. Średnio w skali kraju wyłonione zespoły uczniowskie osiągnęły 49 punktów na 60 możliwych do zdobycia, co oznacza nieco ponad 81 proc. poprawnych odpowiedzi.

W drugim etapie, w którym zmierzą się ze sobą zespoły uczniów z 22 szkól z całej małopolski,  Zespół Szkół nr 3 Bochni reprezentować będą: Magdalena Świercz, Justyna Kruczek i  Karol Filipek z klasy II technikum w zawodzie technik ekonomista pod merytoryczna opieką Pani Renaty Sroki. II etap odbędzie się w Krakowie 16 marca 2016 r. gdzie zostanie wyłoniona najlepsza drużyna, która będzie przedstawicielem Małopolski w etapie centralnym 24 kwietnia w Warszawie. Uczniom gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy. 

Categories: Aktualności

Comments are closed.