Święto Niepodległości

  • By az
  • 16 listopada, 2017
  • Komentowanie nie jest możliwe

11 listopada Poczet Sztandarowy, Dyrekcja i Nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości na terenie Bochni. Po uroczystej Mszy św. w intencji Ojczyzny, Miasta i Powiatu nasza delegacja udała się po pomnik „Poległym za Wolność 1914 – 1920”, gdzie wysłuchano okolicznościowych przemówień, Apelu Pamięci i złożono wieńce. Bardzo interesującą częścią uroczystości był piknik militarny na bocheńskim Rynku i koncert orkiestry dętej Kopalni Soli Bochnia. Dzień wcześniej uczniowie klas pierwszych naszej szkoły wzięli udział w szkolnym Dyktandzie Niepodległościowym, co niewątpliwie było dobrą okazją do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym.

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.