Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  • By az
  • 7 marca, 2019
  • Komentowanie nie jest możliwe

Lokalne obchody rocznic historycznych zawsze były ważne dla nauczycieli i uczniów Ekonomika, dlatego również w tym roku wzięliśmy udział w Narodowym Dniu Pamięci o Żołnierzach Wyklętych.

28 lutego odbyła się IV edycja gry miejskiej „Śladami Żołnierzy Wyklętych w Bochni”. W grze wzięły udział czteroosobowe drużyny z ośmiu bocheńskich szkół: I Liceum Ogólnokształcące, II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Nr 1, Zespół Szkół Nr 2, Zespół Szkół Nr 3, oraz Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 7 i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie. Uczniowie mieli szansę w dość niezwykły sposób, wcielając się w rolę powojennych konspiratorów, pogłębić wiedzę dotyczącą powojennej historii Polski, podziemia antykomunistycznego z lat 1944 – 1963 ze szczególnym uwzględnieniem postaci i wydarzeń związanych z Bocheńszczyzną.

II miejce w grze z wynikiem 15 pkt. i czasem 2 godziny 14 minut zajęła drużyna naszej szkoły, w składzie: Adnieszka Stańdo (IVe), Andżelika Mróz (IVe), Anna Opoka (IIIa) i Natalia Kukla (IIIa).

W niedzielę 3 marca w Rodzinnym Parku Uzbornia odbyła się kolejna edycja Biegu Tropem Wilczym, którego trasa mierzyła 1963 m, co nawiązywać ma do daty śmierci Ostatniego Polskiego Niezłomnego- Józefa Franczaka. Naszą szkołę reprezentowały: Agnieszka Mączka, Jadwiga Zym i Kinga Kącka.

     

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.