Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  • By az
  • 5 marca, 2016
  • Komentowanie nie jest możliwe

Bocheńskie Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” organizowane były w ramach ogólnopolskich obchodów objętych Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy. Tegoroczne święto uczczono na różne sposoby. Nasza szkoła wzięła udział w IV Biegu Tropem Wilczym, który odbył się 28 lutego w Rodzinnym Parku Uzbornia na starcie którego stanęło tysiące osób łącznie w 81 miastach. Bocheńska trasa biegu mierzyła dokładnie 1963 metry. Jej długość nie była przypadkowa – nawiązywała do daty śmierci ostatniego polskiego Niezłomnego, sierż. Józefa Franczaka ps. „Laluś”. W dniu 1 marca uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św. w Bazylice św. Mikołaja oraz w przemarszu i składaniu kwiatów pod pomnikiem generała Leopolda Okulickiego.

              

Categories: Aktualności

Comments are closed.