„ Nie Śmiecimy- Sprzątamy – Zmieniamy”

  • By az
  • 3 października, 2019
  • Komentowanie nie jest możliwe

Od lat Zespół Szkół NR 3 w Bochni aktywnie uczestniczy w akcji ,,Sprzątanie Świata – Polska2019’’ i tym razem nauczyciele wraz  z młodzieżą nie zawiedli . W dniu akcji uczniowie naszej szkoły, pod opieką wychowawców i nauczycieli, sprzątali wybrane ulice – tereny: Nowy Świat, Krakowska, Teren Szkoły , Krakowskie Przedmieście, Droga do działek, Lasek Uzbornia, Cmentarz Św.  Rozalii, Czerwieniec , Gipsowa, Parkowa, Św. Marka, Zalesie Dolne, Dąbrowskiego. Wszyscy szczególną uwagę zwracali na segregację śmieci. Młodzież pracowała w kilkunastoosobowych grupach, które zbierały makulaturę, plastik i pozostałe odpady do foliowych worków. Tam, gdzie było to możliwe, likwidowała dzikie wysypiska.. Zebrane odpady uczniowie składali we wcześniej w uzgodnionych miejscach i zostały one odebrane przez służby komunalne. Wszystkie śmieci zostały przetransportowane na składowisko odpadów.

Zdecydowanie musimy  zadbać o  czystości tego terenu. Jest on coraz mniej zaśmiecany, ale nadal jest za duża ilość wyrzucanych śmieci tam gdzie ich nie powinno być.. Młodzieży towarzyszył dobry humor i zaangażowanie. Jeśli nie będziemy segregować odpadów, zginiemy pod  wielką stertą śmieci.

Podziękowania dla wszystkich uczestników akcji kieruje koordynator – opiekun SKE:- Danuta Tokarczyk, A. Zagata

                                    

Categories: Aktualności

Comments are closed.