Niecodzienna lekcja….

  • By az
  • 7 listopada, 2019
  • Komentowanie nie jest możliwe

Nie od dzisiaj wiadomo, że najlepiej fach rzemieślniczy zdobywa się podczas zajęć praktycznych. A jeśli dodatkowo są one prowadzone przez najlepszych fachowców w dziedzinie, nauka staje się przede wszystkim przyjemnością!!! Doświadczyli tego nasi przyszli kucharze, którzy 31 października uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. Spotkanie  poprowadził Pan Łukasz Grabowski – Szef Kuchni Sali Bankietowej Allegra, Członek Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników.
Na warsztat wzięto tym razem tradycyjny makaron. A to za sprawą Firmy Elmak z Nowego Wiśnicza, która już po raz kolejny zasponsorowała swój produkt na naszych zajęciach.
Penne, tagliatelle i kolanka okazały się świetnym towarzystwem nie tylko do polskiego śledzia i klasycznych polędwiczek drobiowych…. Doskonale komponowały się  z „molekularnymi” dodatkami – jadalną ziemią, pietruszkową gąbką i kawiorem z buraka czy mięty.  A jako, że królestwem makaronu są Włochy nie mogło zabraknąć i włoskiego reprezentanta -  Pasta alla carbonara…
Najlepszym dowodem tej oryginalnej kulinarnej lekcji jest galeria zdjęć – ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA!

W warsztatach kulinarnych wzięli udział uczniowie klasy II Te c oraz II Te d, a także członkowie Szkolnego Koła Gastronomicznego.

                         

Categories: Aktualności

Comments are closed.