Odeszła od nas Pani Janina Tischnerowa

  • By admin
  • 22 czerwca, 2011
  • Komentowanie nie jest możliwe

We czwartek 17.03. 2011 r. zmarła Pani Janina Tischnerowa. Od wielu lat zaangażowana wraz z mężem Kazimierzem, bratem księdza Profesora Józefa Tischnera w działalność Stowarzyszenia ,,Drogami Tischnera”, kultywującego pamięć o Księdzu Profesorze wśród Rodziny Szkół Tischnerowskich. Pani Janina była osobą niezwykle skromną i pogodną, wielkiego serca. Od lat zaangażowana w organizację wydarzeń i spotkań młodzieży szkół noszących imię Księdza Profesora Józefa Tischnera: niezapomnianych rajdów młodzieży na Turbaczu, wraz z mężem Kazimierzem gościła także podczas ważnych wydarzeń – Dni Tischnerowskich dla młodzieży czy ważnych dla szkół uroczystościach związanych z przeżywaniem Dnia Patrona. Pani Janina była bardzo zaangażowana w organizację Rekolekcji Tischnerowskich dla nauczycieli w Ludźmierzu, a były to spotkania z wielkimi autorytetami myśli chrześcijańskiej, wielu z nas nauczycieli zapadły one na długo w pamięci. Bo to były te spotkania, o których Ksiądz Profesor mówi, że coś ważnego się od nich zaczyna. Te spotkania były prawdziwymi dla nas wydarzeniami.

Pani Janina Tischnerowa gościła w naszej szkole nieprzerwanie od 2003 roku, czyli od momentu nadania naszej szkole imienia Księdza Profesora Józefa Tischnera. Mieliśmy okazję gościć Panią Janinę wraz z mężem Panem Kazimierzem w październiku 2007 r. podczas organizowanego przez naszą szkołę rajdu Tischnerowskiego, oraz przeżywanego przez nas Jubileuszu 70-lecia szkoły. Panią Janinę wspomina też młodzież naszej szkoły, uczniowie którzy zapamiętali, gdy gościła podczas rozmaitych wydarzeń i ważnych dla młodzieży spotkań, Oratorskim Konkursie Filozoficznym w Łodzi czy Ogólnopolskim Konkursie Filozoficznym w Wadowicach. Pani Janina dobra, niezwykle życzliwa – uśmiechnięta – taką pozostanie na zawsze w naszych sercach.

Categories: Aktualności

Comments are closed.