Osiągnięcia matematyczne uczniów naszej szkoły

 • By admin
 • 10 kwietnia, 2008
 • Komentowanie nie jest możliwe

W roku szkolnym 2007/2008 uczniowie klas ekonomicznych i hotelarskich z Zespołu Szkół nr 3 w Bochni im. ks. prof. J. Tischnera, jak co roku wzięli udział w Międzyszkolnych Zawodach Matematycznych dla uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Małopolskiego pod honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa i Marszałka Województwa Małopolskiego. Po przeprowadzeniu etapu szkolnego w listopadzie 2007 zakwalifikowano do etapu rejonowego 14 osób.

Etap rejonowy miał miejsce w Tarnowie 15 grudnia 2007 roku. Uczniowie bardzo solidnie przygotowywali się do konkursu, bo spośród 14 osób aż 9 zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego. Są to następujący uczniowie:

 • Drabik Agnieszka z klasy I TH a
 • Sikora Sylwia z klasy II TH a
 • Walczak Karolina z klasy II TE b
 • Górska Paulina z klasy III TE a
 • Linca Joanna z klasy III TE a
 • Machał Joanna z klasy III TE a
 • Mazanek Joanna z klasy III TE a
 • Janik Natalia z klasy IV TE a
 • Wacławowicz Justyna z klasy IV TE a

Etap wojewódzki odbył się w Krakowie 15 marca 2008 roku. Z naszej szkoły 3 osoby odniosły duży sukces. Obie uczennice z klasy IV TE a: Justyna Wacławowicz i Natalia Janik zdobyły tytuł LAUREATA, a tym samym uzyskały pierwszeństwo w przyjęciu na Akademię Górniczo – Hutniczą w Krakowie. Uczennica Karolina Walczak z klasy II TE a zdobyła tytuł FINALISTY i ma szansę w latach następnych na dalsze sukcesy.

Do udziału w konkursie uczniów przygotowywali nauczyciele matematyki Zespołu Szkół nr 3: mgr Urszula Biernat, mgr Barbara Krakowska, mgr Małgorzata Pietraszko, mgr Barbara Surma.

Categories: Aktualności

Comments are closed.