Peregrynacja Symboli ŚDM

  • By az
  • 12 maja, 2016
  • Komentowanie nie jest możliwe

9 maja 2016 roku społeczność naszej szkoły miała zaszczyt Peregrynować Symbole Światowych Dni Młodzieży. Jak pragnął Papież Jan Paweł II, młodzież przyniosła na rękach Krzyż Roku Świętego oraz Ikonę Salus Populi Romani, która towarzyszy Krzyżowi od 2000 roku. Przekazując ją młodzieży Jan Paweł II powiedział: „tak jak Janowi u stóp Krzyża, tak i Wam Jezus daje swoją Matkę, aby pocieszała Was swoją czułością…”. Od tamtego czasu Krzyż i Ikona Salus Populi Romani razem niesione przez młodzież wędrują poprzez kraje całego Świata i przygotowują Światowe Dni Młodzieży.

Szczęśliwi i wzruszeni dziękujemy, że mogliśmy uczestniczyć w tej niezwykłej Peregrynacji.

                                   

Categories: Aktualności

Comments are closed.