Pierwszy projekt dobiegł końca. Szkoda, bo było ciekawie…

  • By admin
  • 2 marca, 2008
  • Komentowanie nie jest możliwe

Dzięki dotacji z Europejskiego Funduszu Społecznego przez klikanaście miesięcy młodzi ludzie z pięćdziesięciu małopolskich szkół mogli brać udział w wielkiej filmowej przygodzie. Młodzież odwiedzała kina studyjne, uczestniczyła w warsztatach medialnych i organizowała festiwale filmowe. Wśród wszystkich szkół biorących udział w projekcie znalazła się także nasza szkoła.

Zjazd podsumowywujący pierwszy etap projektu został zorganizowany w piątek 29 lutego w krakowskim Kinie “Kijów”. O programie było już głośno pod koniec roku szkolnego 2007 i wzbudził on duże zainteresowanie nie tylko wśród młodzieży Ekonomika, ale także szkół I i II LO, które również brały udział w programie. W ramach przedsięwzięcia uczniowie naszej szkoły odbyliwycieczkę do Warszawy, w której zwiedzali zabytki kultury oraz mieli okazję gotować z mistrzem kuchni Kurtem Schellerem. Ostatnim etapem Multimedialnej Szkoły w ZS nr 3 był konkurs fotograficzny dla uczniów interesujących się fotografią. Powstała także strona internetowaprojektu, prowadzona przez uczniów Rafała Górskiego i Marcina Kuchnika z klasy III ted, na której znajdują się newsy oraz galerie z projektu.

 

Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku nasza szkoła ponownie wystartuje w programie, a zawarte galerie i relacje w sieci bedą miłą retrospekcją minionych wydarzeń obecnego roku.

[Irek Kaczmarczyk]

Categories: Aktualności

Comments are closed.