“Po pierwsze zdrowie”

  • By ml
  • 2 marca, 2015
  • Komentowanie nie jest możliwe

Ekonomik już od kilku lat bierze udział w projektach propagujących prawidłowe żywienie wśród uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów powiatu bocheńskiego. Tym razem włączyliśmy się w inicjatywę Zespołu Szkół Gminnych w Bogucicach, Szkoła ta zorganizowała I Sesję Samorządów Uczniowskich “Po pierwsze zdrowie”, na której reprezentanci naszej szkoły (klasa II TE c) przedstawili doświadczenia związane z prawidłowym przygotowaniem potraw z warzyw i owoców. Opiekun – pani Halina Żołna wygłosiła prelekcję pt. “Prawidłowe żywienie – receptą na sukces”.

Warto wspomnieć, że gimnazjaliści z Bogucic wcześniej uczestniczyli w zajęciach kulinarnych, przeprowadzonych w naszej szkole, na których nauczyli się jak przygotować niecodzienne potrawy “pełne zdrowia” takie jak: chleb pełnoziarnisty, paluszki czosnkowe, pasztet warzywny, zielone naleśniki, galaretki z kwaśnego mleka i inne. Ważne, że umiejętności i wiedzę zdobytą podczas tego spotkania mogli wykorzystać w czasie wcześniej wspomnianej sesji. Spotkanie niewątpliwie przyczyniło się do poprawy świadomości żywieniowej przyszłych pokoleń. Więcej zdjęć na http://zsgbogucice.edu.pl/

Halina Żołna, Joanna Ludew

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.