,,Podaj rękę swemu bratu, On ma na dłoniach nieba ślad”

  • By ml
  • 9 czerwca, 2015
  • Komentowanie nie jest możliwe

Podsumowanie Projektu ,,Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”.

28 maja 2015 r. w Auli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie odbyło się uroczyste podsumowanie półfinału VIII edycji Małopolskiego Projektu „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”. Swoje dokonania zaprezentowało 9 szkół z blisko 50 szkół regionu tarnowskiego, które przystąpiły w tym roku do projektu. Szkoły uczestniczące w projekcie otrzymały pamiątkowe nagrody książkowe, a dyrektorzy podziękowania i listy gratulacyjne. Komisja Rejonowa wybrała nasz szkolny projekt pod nazwą Podaj rękę swemu bratu, On ma na dłoniach nieba śladdo prezentacji podczas tej  uroczystości. Uczestnicy projektu przedstawili program artystyczny prezentujący działania szkoły. W artystycznej prezentacji wystąpiła młodzież naszej szkoły i dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego  pod opieką artystyczną pani Anetty Jasińskiej. Projekt realizowany był w ZS nr 3 od września do końca maja 2015 roku przez wolontariuszy naszej szkoły.

Opiekunem i koordynatorem projektu była mgr Wioletta Pawlak i mgr Anna Sadkowska.

 W ramach Projektu ,,Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia” współpracujemy z Domem Pomocy Społecznej im. Edmunda Bojanowskiego w Bochni, Domem Dziecka, Ośrodkiem Szkolno- Wychowawczym im. Ks. Jana Twardowskiego w Bochni. W ramach naszej pracy wolontariusza wyciągamy dłoń do tych, którzy nas potrzebują w bocheńskim Domu Dziecka.

Wciąż odkrywamy, co tak naprawdę jest w życiu ważne i ile szczęścia może wnieść wyciągnięcie naszej pomocnej dłoni. W tym roku szkolnym naszym priorytetowym działaniem była współpraca ze Specjalnym  Ośrodkiem  Szkolno –Wychowawczym im. ks. Jana Twardowskiego, w ramach której pragniemy pokazać, że świat może być lepszy. Odkryliśmy w sobie pasję działania na rzecz słabszych i pokrzywdzonych, dlatego współpracujemy z Domem Pomocy Społecznej w Bochni,  a w ramach pracy jesteśmy wierni przesłaniu:

,,Jeszcze możesz siebie dać….

Bardziej być, a mniej brać.

Możesz jeszcze zmienić świat.

Nie bój się, nie bój się.

Kochaj… trwaj…”.

 

Realizując to piękne przesłanie nasza szkoła nawiązała współpracę z Domem Dziecka, Hospicjum prowadzonym przez Siostry Jezusa Miłosiernego w Wilnie,  polską szkołą oraz polskimi rodzinami żyjącymi w ubóstwie.  Przeprowadziliśmy zbiórkę  artykułów szkolnych i spożywczych, zbiórkę darów rzeczowych, sprzętowych, środków czystości, artykułów szkolnych, mebli itp., zbiórkę darów z okazji Świąt Wielkanocnych.

W ramach ,,Projektu ,,Mieć Wyobraźnie Miłosierdzia” włączyliśmy się również w akcję Honorowego krwiodawstwa oraz liczne działania promujące transplantologię, realizujemy pokazy i szkolenia pierwszej pomocy, włączamy się w konkurs pod hasłem „Szkoła Promująca Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem”, organizujemy liczne zbiórki i kwesty, propagujemy walkę z przemocą. Poza codzienna pracą, wolontariusze chętnie spędzają czas na wycieczkach integracyjnych, plenerowych, na zajęciach tanecznychi podążają śladami Jana Pawła II.

W realizacji projektu uczestniczyli członkowie Szkolnego Koła Wolontariusza pod opieką pani mgr Ewy Szymczyk, pani mgr Wioletty Pawlak, pani mgr Anny Sadkowskiej, pani mgr Marty Jaroszewskiej, pani mgr Anny Szewczyk.

 

 

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.