Podsumowanie projektu „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”

  • By wwwzs3
  • 26 listopada, 2012
  • Komentowanie nie jest możliwe

Zakończył się rejonowy etap VI edycji Małopolskiego Projektu „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”. 21 listopada 2012 roku w Tarnowie odbyło się uroczyste posumowanie etapu rejonowego podczas którego wszyscy uczestnicy projektu – uczniowie i nauczyciele otrzymali nagrody książkowe od Marszałka Województwa Małopolskiego a dyrektorzy szkół i opiekunowie podziękowania i listy gratulacyjne. Komisja Rejonowa w Tarnowie wybrała nasz szkolny projekt pod nazwą „Bo w życiu małe gesty, One najbardziej liczą się” do prezentacji podczas uroczystości podsumowania etapu rejonowego. 21 listopada w Tarnowie w Auli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego uczestnicy projektu Monika Tabor, Iwona Górecka, Anna Szyjer, Urszula Helak, Joanna Bereta, Anna Buczek, Agnieszka Słowiak z klasy III TEa, Paulina Lany, Monika Kurek, Karolina Karcz  z klasy III TEc, Maciej Małecki, Łukasz Ból, Andżelika Wełna, Patrycja Tabor, Justyna Żołna, Angelika Dychus, Agata Cepak, Klaudia Korzeniowska z klasy II TEa, Wioletta Kotara, Elżbieta Przybyłko z klasy II TEc  wraz z zaproszonymi wolontariuszami: Agata Żołna  (III TE c), Karolina Bartyzel (II te c), Edyta Błoniarz i Daria Gierek (II te e), Joanna  Laszkowska (IV te b), Renata Szostak, Jacek Biłos i Mateusz Komasa (II te a), przedstawili prezentację  przygotowaną pod kierunkiem artystycznym Pani mgr Anny Szewczyk. Projekt „Bo w życiu małe gesty, One najbardziej liczą się” realizowany był ZS nr 3 od stycznia 2012 roku do października 2012 roku a opiekunem projektu była mgr Elżbieta Madej. Adresatami projektu byli uczniowie naszej szkoły znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej  i rodzinnej, pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Bochni, Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum im. bł. E. Bojanowskiego w Bochni, dzieci z Domu Dziecka, rodzina zastępcza, chorzy w szpitalu, czekający na krew, ludzie ubodzy z okolic Bochni i potrzebujący pomocy materialnej. Do projektu zgłosiło się w sumie 230 szkół z całego województwa małopolskiego. W Tarnowie   w projekcie wzięło udział ponad 40 szkół a do prezentacji  wytypowano 13 szkół. Zwycięzcy etapów rejonowych spotykają się na uroczystej gali, która w tym roku odbędzie się w Filharmonii Krakowskiej 11 grudnia. Zwycięzcy, najlepsze szkolne drużyny wolontariuszy, w nagrodę za swoją aktywność i charytatywne działania  pojadą na 7 dniową pielgrzymkę do Rzymu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.