Pokaz pierwszej pomocy

  • By ml
  • 26 listopada, 2014
  • Komentowanie nie jest możliwe

18 listopada odbył się kolejny pokaz pierwszej pomocy, w ramach projektu KiK-34 dla dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej Nr 7 w Bochni. Tym razem pokaz przygotowała i poprowadziła młodzież z klasy I TE a, która w tym roku szkolnym zasiliła Szkolna Drużynę Medyczno – Sanitarną. Maluchy najpierw oglądały przygotowane dla nich scenki (omdlenie, utrata przytomności, brak tętna i oddechu), a następnie żywiołowo przystąpiły do ćwiczeń pod okiem starszych kolegów. Każde dziecko mogło poćwiczyć na fantomach masaż serca i sztuczne oddychanie, ułożyć koleżankę lub kolegę w pozycji bezpiecznej, a także przekonać się na własnej skórze czy folia termiczna naprawdę grzeje.

Na zakończenie dzieciaki pięknie odpowiadając na pytania wykazały się wiedzą z pierwszej pomocy i odebrały pamiątkowe dyplomy.

                                                                                          Bożena Kupiec

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.