Pola Nadziei

  • By admin
  • 7 października, 2011
  • Komentowanie nie jest możliwe

W sobotę 1 października młodzież naszej szkoły wzięła udział w akcji bocheńskiego Hospicjum im. Edmunda Bojanowskiego ,,Pola nadziei” i symbolicznym sadzeniu żonkili pod pomnikiem Leopolda Okulickiego.

W programie artystycznym przypominającym o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących naszego wsparcia w trudnym okresie odchodzenia wzięli udział uczniowie klasy II TEd. Młodzież pod opieką pani profesor Lili Cichostępskiej, pani profesor Anny Szewczyk i pani profesor Wioletty Mleczko przygotowała program artystyczny na podstawie tekstów ks. prof. Józefa Tischnera, Wiliama Wordswortha, Stanisława Grochowiaka, Jalu Kurka, ks. Jana Twardowskiego i podhalańskiego poety Romana Dziobonia. Teksty poetyckie zostały zestawione z piosenkami, które pięknie wykonały uczennice klasy IV TEb – Katarzyna Fitrzyk i Justyna Puścizna. Młodzież zwracała uwagę na wartość ludzkiej nadziei: ,,Nasza nadzieja często zostaje poddana próbie. Bo nadzieja nie wypróbowana jest zwykłym marzeniem. Lubimy marzyć. Ale kiedy przyjdzie pierwsza, lepsza próba, marzenia rozwiewają się jak poranne mgły. Natomiast nadzieja przez próbę umacnia się, staje się jeszcze mocniejsza, jeszcze głębsza jak pajęczyna w słońcu”. Słowa Księdza Tischnera stały się przesłaniem młodych. W programie wzięli udział uczniowie klasy II TEd: Karolina Mizur, Konrad Kołodziej, Malwina Zamęta, Gabriela  Ćmak, Justyna Wojtasik, Weronika Widłak, Paweł Jeziorek, Dominika Kmiecik, Sabina Serafin, Magdalena Polek, Szymon Bielak, Patrycja Brzezińska, Kinga Włudyka, Weronika Kapcia. W programie zabrzmiały śpiewane przez młodzież znane przeboje: ,,Zdobyć świata szczyt…albo przeżyć jeden dzień”, ,,Pokonam siebie”, ,,Noheo”. Opiekę nad młodzieżą sprawowały pani profesor Lucyna Korta i pani profesor Bożena Kupiec.

  

Categories: Aktualności

Comments are closed.