Pożywne śniadanie rozbudzi dzieciaki…

  • By ml
  • 29 lutego, 2016
  • Komentowanie nie jest możliwe

Dnia 18 lutego  2016 r. w ramach realizacji projektu “Zapobieganie nadwadze  i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej” oraz  Koła Żywienia „ Wiem co jem” odbyło się kolejne  spotkanie z uczniami klasy I ze Szkoły Podstawowej  Nr 4 w Bochni. Warsztaty kulinarne – pod hasłem „ Pożywne śniadanie rozbudzi dzieciaki…”, została przygotowana i przeprowadzona przez uczniów naszej szkoły z klasy II Ted  oraz II TE e w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką pani Anety Wojcieszek , Katarzyny Kielar- Drabiny oraz Danuty Tokarczyk. Najmłodsi uczyli się pod uważnym okiem opiekunów jak przygotować zdrowe śniadanie, sporządzając fantazyjną a zarazem zdrową wersję pizzy, (ciasto razowe, dodatki takie jak ser mozarella, szynka, papryka czerwona, pomidor, kukurydza, czerwona cebula, rzodkiewka oraz sos pomidorowy) myszki z jajek, szaszłyki owocowe oraz piękne łabędzie  z jabłek…Wspólne zdrowe śniadanie dla najmłodszych gości miało pokazać zalety świadomego odżywiania się, nauczyć ich dokonywać wyboru między tym, co zdrowe i odżywcze a szkodliwe, choć  smaczne. Poza tym, aby dzieci rozumiały, że żyć zdrowo, to również znaczy spożywać zdrowe, wartościowe pokarmy- czyli po prostu zdrowo się odżywiać. Pamiętać też należy, że nic tak nie poprawia apetytu dziecka, jak miła atmosfera przy stole i towarzystwo najbliższych. Całej akcji towarzyszył  przyjazny klimat  i uśmiech na twarzy.              

 

 Mamy nadzieję, że ta lekcja utkwi w pamięci wszystkich uczestników i rozbudzi w nich chęci do racjonalnego trybu życia a co najważniejsze mądrego odżywiania się.

 

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.