Projekt Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia

  • By az
  • 3 czerwca, 2019
  • Komentowanie nie jest możliwe

Już po raz dziewiąty przystąpiliśmy do realizacji Małopolskiego Projektu Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia, w ramach którego wolontariusze pracują na rzecz potrzebujących w środowisku szkolnym, lokalnym oraz na świecie. 10 maja 2019 w Tarnowie odbył się II etap konkursu. Tym samym znaleźliśmy się wśród 5 z ponad 40 szkół i mogliśmy zaprezentować artystyczną wizję wolontariatu naszej szkoły. Na całość składały się: taneczny wyraz, poezja Jana Pawła II oraz Zbigniewa Herberta, dynamiczna muzyka, stroje wkomponowane w charakter występu. Montaż poetycko- taneczny niezwykle podobał się odbiorcom, a wolontariusze pokazali, że potrafią nie tylko pomagać, ale również świetnie tańczyć, śpiewać i recytować…

Działania, które podjęliśmy w bieżącym roku szkolnym wpisują się w niedawno obchodzoną rocznicę 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, zatem wolontariat zyskuje nowe znaczenie: pomagając innym, pomagamy Ojczyźnie. Hasłem tegorocznej edycji stały się słowa Jana Pawła II, wielkiego nauczyciela patriotyzmu:

„Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie zabrakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki” . Wpisując się w powyższe słowa, pamiętamy, że kochać Ojczyznę, to walczyć o zwycięstwo dobra w codziennym życiu. Uczestnicy Małopolskiego Projektu to 20 zaangażowanych wolontariuszy z klas I TEa i I TEb, którzy przez cały rok szkolny włączali się w różnego rodzaju akcje charytatywne, zbiórki i kwesty.

   

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.