Przygotowania do Świąt w ramach wolontariatu.

  • By az
  • 22 marca, 2016
  • Komentowanie nie jest możliwe

Uczestniczki bocheńskiego 6-25 HP w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Małopolską Wojewódzka komendą OHP a Domem Pomocy Społecznej w Bochni spotkały się z pensjonariuszami by wspólnie przygotowywać się na nadejście Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Młodzież wraz z seniorami  z dużym zaangażowaniem przystąpiła do wspólnego przygotowywania stroików Wielkanocnych. Z gałązek bukszpanu, kolorowych jajeczek, baranków i kurczaków powstawały świąteczne stroiki, które będą dekoracją pokoi pensjonariuszy by z radością mogli przeżywać Święta. Wspólna praca uczestników, a także tematyka stworzyła możliwość refleksji dotyczącej zbliżających się Świąt Wielkanocy, które są elementem polskiej kultury. Należy podtrzymywać świąteczne zwyczaje, bo dzięki nim polska kultura zapisuje się w świadomości młodych ludzi, a także daje doskonałą okazję do pielęgnowania więzi rodzinnych i międzyludzkich. Zainicjowana praca młodzieży i seniorów stanowiła element integracji i zachęcania do większej aktywności osób starszych oraz zwiększania ich udziału w życiu społeczności lokalnej. Wolontariuszki udowadniają, że osoby starsze nie muszą być smutne i samotne, w ich życiu nadal jest miejsce na działanie, radość i czerpanie satysfakcji z życia.

Categories: Aktualności

Comments are closed.