„PRZYSMAKI EUROPEJSKICH PIŁKARZY”…

  • By admin
  • 29 lutego, 2012
  • Komentowanie nie jest możliwe

Tak został zatytułowany etap szkolny konkursu gastronomicznego w zawodzie : kucharz i barman, który odbył się 7- 8.02.2012 r. w naszej szkole zorganizowany przez  p. Anetę Wojcieszek. Młodzi artyści wykazali się dużymi umiejętnościami kulinarnymi i barmańskimi. Potrawy konkursowe były bardzo różne, co świadczyło                     „o pomysłowości i odrębnych upodobaniach ich wykonawców. Wszyscy uczestnicy zwracali uwagę nie tylko na ich smak, ale również na interesującą dekoracje i sposób podania. Wykonane zakąski zimne przez naszych Kucharzy to : „Pawie oczko” – I miejsce (Łukasz Dobranowski  kl. IV TE c), „Kurczak w winie”- II miejsce (Kamil Rajca kl. III TE c )  „Mus z kurczaka nadziewany szpinakiem”- III miejsce (Michał Kumor – III TE c), „Tartinki  z  soczystymi polędwiczkami”- wyróżnienie  ( Maciej Kubala kl. II TE b), „Krewetki królewskie” (Artur Czapeczka kl. III TE c), „ Łosoś w cieście francuskim”- wyróżnienie (Jolanta Rojowska kl. III TE d) oraz wiele innych pyszności.

Nasi Barmani również pokazali co potrafią… podrzucając butelkami w rytmie muzyki oraz w towarzystwie wspaniałej widowni wykonali następujące koktajle  „Biała Dama„ I miejsce ( Paweł Klasa kl. IV TE c),”Rozgrzewka Dudka„ – II miejsce (Tomasz Czernecki kl. IV TE c) „Strzał w dziesiątkę” III miejsce ( Mieszko Walasik kl. III TE c).

Dwa pierwsze miejsca w konkursie kucharza jak i barmana będą reprezentować naszą szkołę w XIII Małopolskim Konkursie Gastronomicznym w Krakowie dn.9-11.03.2012r. Mamy nadzieję, że konkurs pozostanie miłym wspomnieniem oraz stanie się inspiracją do nowych poszukiwań, eksperymentów kulinarnych i barmańskich.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy umiejętności i życzymy sukcesów w dalszym kształceniu zawodowym!

                  

Categories: Aktualności

Comments are closed.