Rok Edukacji Obywatelskiej

  • By admin
  • 14 września, 2005
  • Komentowanie nie jest możliwe

 ”Zdobędziesz pamięć przez dokonane dzieło, szlachetność przez sposób postępowania, przekonywanie przez słowa, sprawiedliwość przez zdrowy rozsądek, władzę przez działanie”

  Nawiązując do ogłoszonego przez Radę Europy i Ministerstwo Edukacji Narodowej Roku Edukacji Obywatelskiej nasza szkoła postanowiła włączyć się w ogólnopolskie działania i zorganizowała spotkanie dotyczące bardzo ważnego zagadnienia, jakim jest samorząd terytorialny. 6 września 2005 r. na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie starosty Powiatu Bocheńskiego – pana Ludwika Węgrzyna z uczniami klas trzecich i czwartych. Młodzież zadawała trudne pytania i nie na wszystkie otrzymała jednoznaczną odpowiedź. Szczególnie trudno było Panu Staroście wyjaśnić, jakie szanse mają obecnie młodzi ludzie na lokalnym rynku pracy.

Właśnie z tego powodu we współczesnym państwie przykłada się szczególną wagę do samorządności. To obywatele i tworzone przez nich wspólnoty mają przede wszystkim prawo do decydowania i działania. I dobrze się dzieje wtedy, gdy już młody człowiek włącza się w życie obywatelskie kraju.

Categories: Aktualności

Comments are closed.