Śladami ks. prof. Józefa Tischnera

  • By admin
  • 16 października, 2004
  • Komentowanie nie jest możliwe

Dnia 16.10.2004r dziewięcioosobowa delegacja z naszej szkoły udała się na niezwykle interesujący Rajd Tischnerowski. Wędrowaliśmy malowniczym szlakiem wiodącym na szczyt Turbacza w Gorcach.

              Z Bochni wyruszyliśmy o godzinie 730. Po dwugodzinnej i wesołej  jeździe w  końcu dotarliśmy na miejsce i wraz z przedstawicielami poszczególnych szkół Tischnerowskich oraz miłym i zabawnym przewodnikiem, ruszyliśmy zwartą grupą niebieskim szlakiem na szczyt Turbacza. Po drodze podziwialiśmy piękne krajobrazy, bogatą faunę oraz wtapiające się w pejzaż górski najwyższe szczyty Tatr. Pogoda nam dopisywała, ale gdy dotarliśmy do schroniska, spadł obfity deszcz i zerwał się porywisty wiatr. Przyjęto nas bardzo serdecznie, rozlokowano w przytulnych pokojach, a o godzinie 1600 rozpoczęła się wspólna Msza św., na której mieliśmy zaszczyt poznać brata ks. Józefa. Po mszy udaliśmy się na poczęstunek, po którym przystąpiliśmy do zabawy. Zadaniem każdej grupy było muzyczne przedstawienie swojej szkoły oraz udział w konkursie sprawdzającym wiedzę na temat życia ks. Tischnera. Po długiej, wesołej, góralskiej zabawie udaliśmy się do swoich pokoi, aby wypocząć i nabrać sił do porannej wędrówki.

             Drugi dzień rajdu rozpoczęliśmy Mszą św. Po spożyciu śniadania i spakowaniu się ruszyliśmy szlakiem w drogę powrotną. U podnóża Turbacza udaliśmy się na smakowity obiad do restauracji gdzie, czekały na nas pozostałe atrakcje m. in. występ i śpiew mieszkających tam górali. Naszym ostatecznym celem kończącym IV Rajd szlakami ks. prof. Józefa Tischnera była wspólna modlitwa przy jego grobie.

             Zjazd ten był niezwykle ciekawym doznaniem dla wszystkich jego uczestników. Przybliżył i poszerzył nasze wiadomości na temat życia, twórczości i zasług ks. Józefa Tischnera. Przedstawił nam, iż przyroda uczy pokory i wielkości Boga.  

 Karolina Wójcik

Justyna Malec

kl. I TH

Categories: Aktualności

Comments are closed.