Śladami Świętego Jana Pawła II

  • By ml
  • 24 czerwca, 2014
  • Komentowanie nie jest możliwe

18 czerwca młodzież klas I za, I zb, II z wzięła udział w wycieczce OHP do Wadowic „ Szlakiem JP II – Kanonizacja”.

Głównym punktem wycieczki było zwiedzanie domu rodzinnego Jana Pawła II w którym spędził dzieciństwo i wczesną młodość. Obecnie jest to muzeum, gdzie młodzież mogła zobaczyć rzeczy osobiste Papieża, a także szaty kapłańskie, sprzęt turystyczny, broń z której do Niego strzelano w czasie zamachu na Jego życie, oraz liczne fotografie i dokumenty np. świadectwa szkolne. Uczestnicy udali się także do Bazyliki Ofiarowania NMP, gdzie Ojciec Święty został ochrzczony. Jedną z atrakcji był spacer po wadowickim rynku znanym z niezwykłych spotkań Papieża z wiernymi, połączony z degustacją słynnych “papieskich kremówek”. Wycieczka była okazją do pogłębienia wiedzy na temat biografii Papieża Jana Pawła II, przybliżenia jego osoby poprzez możliwość odwiedzenia miejsc nierozerwalnie związanych z jego życiem i  kapłaństwem, a także podkreśleniem Jego roli  we współczesnym świecie jako największego autorytetu moralnego i wielkiego przyjaciela młodzieży. Wycieczka została zorganizowana w ramach programu wojewódzkiego Ochotniczego Hufca Pracy w Bochni „ Szlakiem JP II – Kanonizacja”. W wycieczce do Wadowic uczestniczyły klasy: I za, I zb, II z pod opieką pani Renaty Pastuszak, pani Agaty Witowskiej, pani Anny Szewczyk.

W wycieczce do Wadowic uczestniczyły klasy: I za, I zb, II z pod opieką pani Renaty Pastuszak, pani Agaty Witowskiej, pani Anny Szewczyk.

 

 

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.