„Smacznie – zdrowo, kulturalnie – nastrojowo…”

  • By ml
  • 17 grudnia, 2015
  • Komentowanie nie jest możliwe

W ramach projektu „Akademia Dobrych Manier” realizowanego w naszej szkole, którego nadrzędnym celem jest wychowanie kulturalnego, młodego człowieka, 10.12.2015 r. odbyło się wyjątkowe „gastronomiczne” spotkanie…

 Do naszej szkoły zawitali: Anita Bereta oraz Szczepan Satoła – uczniowie ZS nr 3  w Bochni, którzy w ramach współpracy środowiskowej przekazali młodszym kolegom i koleżankom, jak perfekcyjnie przygotować stół do spotkań rodzinnych i ważnych uroczystości. Podzielili się z nami swoją ogromną wiedzą na temat: rozkładania i składania obrusów, nakrywania i ozdabiania stołu, modelowania serwetek oraz zasad zachowania się przy stole, aby… „smacznie i zdrowo łączyło się z kulturalnie i nastrojowo…” Trzeba przyznać, iż dzieci z zaciekawieniem oglądały czary – mary wykonywanie przez Anitę i Szczepana, którzy jak było widać doskonale czują się w branży gastronomicznej, w zawodzie kelnerki i kelnera oraz mają do tego odpowiednie przygotowanie. Nasi goście poprowadzili dla nas również warsztaty składania serwetek, dzięki czemu zdobyliśmy nowe, praktyczne umiejętności, które wkrótce mamy okazję zaprezentować podczas nakrywania stołu do wigilii klasowych.

 Anicie oraz Szczepanowi pragniemy serdecznie podziękować za to niezwykłe spotkanie, pełne nowych wrażeń i praktycznej nauki. Drodzy, życzymy Wam wszelkich sukcesów  w szkole, a później w życiu zawodowym, „na nasze oko” już jesteście specjalistami w swojej dziedzinie, a od dziś dołączyliście także do członków naszego Klubu Bolka i Lolka – jesteście z „Piątką za pan brat” ;-) . Mamy nadzieję, do następnego spotkania.

 

                                                                                                       Dyrekcja, wychowawcy i uczniowie PSP nr 5
                                                                                                                    im. Jana Matejki w Bochni

 

 

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.