Spotkania z Filozofią XX wieku

  • By admin
  • 20 kwietnia, 2012
  • Komentowanie nie jest możliwe

02.04.2012 r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w interesującym wykładzie dr Michała Bardela pt. ,,Struktury rewolucji naukowych – za Thomasem Khunem” w Centrum Młodzieży im dr Henryka Jordana w Krakowie. Dr Michał Bardel wygłosił interesujący wykład, odnosząc się do najbardziej znanego dzieła Thomasa Khuna, a zarazem jednej z lepiej sprzedającej się w latach sześćdziesiątych książek z pogranicza filozofii i nauki ,,O strukturze rewolucji naukowych” (1962 ). Jak się nauka rozwija? Jaki jest proces rozwoju nauki? Co to jest rewolucja naukowa? Dr Michał Bardel na te i inne pytania starał się odpowiedzieć, uzupełniając wykład o ciekawostki z pogranicza fizyki (teoria względności Alberta Einsteina), automatyki, świata nowoczesnych ipodów. W spotkaniu uczestniczyły uczennice z klasy II za: Julita Krzywda, Edyta Kaczmarczyk, Małgorzata Fortuna, Sylwia Konieczna, Ewelina Cempura pod opieką Anny Szewczyk.

   

Categories: Aktualności

Comments are closed.