Spotkanie z podróżnikiem – Amazonia

  • By ml
  • 13 marca, 2017
  • Komentowanie nie jest możliwe

9 marca w naszej szkole miało miejsce spotkanie z podróżnikiem z grupy Trzask – panem Samuelem Kempskim – w którym uczestniczyli uczniowie z klas 1a, 1b, 1c, 1d, 1e, 2c, 2d, 4a, 4d.

Tym razem uczniowie wsłuchali się w egzotyczne ciekawostki o Amazonii. Podczas prezentacji przedstawiony został między innymi ekstremalny pobyt w lesie amazońskim, z dala od wysoko rozwiniętej cywilizacji w pobliżu natury – tropikalnych roślin i zwierząt, tak charakterystycznych dla tych terenów oraz tak niebezpiecznych dla człowieka.

Kilka ciekawostek przedstawionych przez podróżnika: wody Amazonki – najdłuższej rzeki na świecie potrafią być tak wysokie, że płynąc łódką dookoła widzimy korony drzew; buduje się “pływające” domy, osadzone na balach; pogoda może zmienić się w każdej chwili a niezawodną pogodynką jest tukan – wydający dźwięk mówiący o nadchodzących zmianach; wycinka niektórych gatunków drzew grozi wieloletnim więzieniem; istnieją mrówki, których jad powoduje 24-godzinny ból.

Słuchacze mogli również poznać nieco inny świat plemienia Indian, świat w którym społecznością przewodniczy wódz a zabawkami ich dzieci są węże. Wysłuchaliśmy również opowieści o jedzeniu larw, pająków, mrówek i łowieniu piranii na obiad, o delfinach, leniwcach, kajmanach, bananach, Operze, Fortlandii, lasach deszczowych i wielu, wielu innych ciekawych rzeczach.

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.