Spotkanie z Podróżnikiem

  • By admin
  • 11 października, 2011
  • Komentowanie nie jest możliwe

10.10.2011r. odbyło się spotkanie z podróżnikiem  Marcinem Janikiem zorganizowane przez panie Agnieszkę Gawłowicz i Annę Kurkiewicz. W spotkaniu uczestniczyły klasy: 2Tea, 2Tec, 2Tee, 3Ted, 3Tef, 4Tha. Tematem spotkania była Etiopia – kraina królowej Saby. Pan Marcin bardzo ciekawie i interesująco zapoznał młodzież z:

- ogólną charakterystyką kraju,

- stolicą Adis Abeba,

- realiami podróżowania po kraju,

- zwyczajami i warunkami życia w kraju Trzeciego Świata,

- religiami Etiopii,

- legendą o królowej Sabie i Arce Przymierza.

Dzięki slajdom mogliśmy zwiedzić mroczne wnętrza świątyń a także zobaczyć piękno górskich i wyżynnych krajobrazów. Uczniowie mieli okazję zobaczyć prymitywne „taksówki”, szkielet Lucy – prakobiety, etiopskie przysmaki oraz wiele innych naprawdę interesujących ciekawostek.

  

Categories: Aktualności

Comments are closed.