Staż Naszych uczniów w Niemczech

  • By admin
  • 8 listopada, 2011
  • Komentowanie nie jest możliwe

6 listopada 25 uczniów Naszej szkoły wyjechało na trzytygodniowy staż do Niemiec. Wyposażeni w niezbędne umiejętności językowe zdobyte na trwającym od początku roku szkolnego kursie, słowniki polsko – niemieckie i Euro w kieszeni wyruszyli realizować cele projektu pt. „Hotel, restauracje i sklep – bez barier”.       

Podstawowym celem projektu jest poprawa umiejętności i kompetencji u przyszłych pracowników hoteli, gastronomii i handlu, w kierunku wykorzystania pomysłów i rozwiązań, które pomogą tak przyjąć gościa/klienta niepełnosprawnego, że będzie opuszczał w/w miejsce w przeświadczeniu, że jego niepełnosprawność w żadnym stopniu nie ograniczyła mu jakiejkolwiek usługi dostępnej dla zwykłych klientów. Staż odbędzie się w 6 restauracjach, 5 hotelach i 5 firmach usługowo-handlowych w Lipsku i okolicach, w których uczniowie poznają sposób podejścia i przygotowania powyższych obiektów dla gości z różnymi ułomnościami, różnym stopniem niepełnosprawności. Każdy z uczestników, nawet ten, który dotąd nie zauważał problemu osób niepełnosprawnych, po zakończeniu stażu, po obserwacji różnorakich rozwiązań i podejścia do gościa czy klienta niepełnosprawnego będzie w swojej przyszłej pracy zawodowej osobą, dla której człowiek bez względu na rodzaj swojej niepełnosprawności jest tak samo ważnym klientem jak każdy inny. Propozycja stażu skierowana jest do uczniów technikum żywienia i gospodarstwa domowego, kucharzy, technikum hotelarskiego, a także technikum ekonomicznego. Młodzież będzie realizować projekt w dwóch 25 osobowych grupach w restauracjach, hotelach i firmach na terenie Lipska w terminach 07.11.2011 do 26.11.2011 i od 04.06.2012 do 23.06.2012 r.

W listopadzie na staż wyjechali: Barczyk Monika, Bernady Madgalena, Bielec Magdalena, Domańska Agnieszka, Gancarczyk Aneta, Górska Małgorzata, Jędrzejek Paulina, Kapcia Weronika, Kłusek Paweł, Kołodziej Gabriela, Kołodziej Konrad, Kumor Michał, Laszkowska Joanna, Matlęga Patrycja, Obrał Barbara, Pająk Karolina, Piech Marzena, Polek Magdalena, Puzia Ewelina, Rajca Ilona, Rajca Kamil, Rojowska Jolant, Trzeciak Angelika, Walasik Mieszko, Włudyka Kinga.

Już wkrótce rusza kolejna rekrutacja na wyjazd w czerwcu. Zapraszamy

Koordynator projektu – Piotr Czekaj

  

Categories: Aktualności

Comments are closed.