Sukcesy naszych ekonomistów w Małopolskim Konkursie Wiedzy z Rachunkowości i Finansów Jednostek Gospodarczych

  • By az
  • 27 lutego, 2020
  • Komentowanie nie jest możliwe

18 lutego 2020 roku w  Stowarzyszeniu Księgowych w Krakowie odbył się II etap  XXIII edycji Konkursu Wiedzy z Rachunkowości i Finansów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu ekonomicznym z Małopolski. IV miejsce w finale wywalczyła  Ewelina Orzechowska .

W ogólnej punktacji uzyskanej przez uczniów poszczególnych szkół biorących udział w konkursie Zespół Szkół  nr 3 w Bochni uplasował się na I miejscu, otrzymując pamiątkową statuetkę oraz dyplom uznania.

Naszą szkołę w tym etapie  reprezentowali uczniowie: klasy IV i III technikum ekonomicznego Ewelina Orzechowska, Jakub Satoła, Justyna Dziwiszewska, Justyna Kmiecik, Katarzyna Solak, Klaudia Kukla, Kinga Synowiec,   Magdalena Śliwa. Opiekunami uczniów były nauczycielki rachunkowości Elżbieta Madej oraz Barbara Kołacz.

W tegorocznej edycji tego konkursu uczestniczyło 489 uczniów z 25 szkół małopolskich, do drugiego etapu pisemnego przeszło 69  najlepszych. W części finałowej ustnej  konkurowało ze sobą 6 uczniów o najwyższej punktacji. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test i zadania sytuacyjne z zakresu ustawy o rachunkowości, a w części ustnej finału odpowiadali na pytania zadawane przez Komisję Konkursową. Konkurs oceniała Komisja Konkursowa w składzie:  Wiceprezes Zarządu O/O dr Małgorzata Szulc (przewodniczący) oraz członkowie:, dr Stanisław Kowalski (Rektor WSEI), Halina Cimer – (Małopolski Wicekurator Oświaty), Sebastian Bielak (przedstawiciel Kuratorium Oświaty), Karolina Marzec-Balinow,  dr Paweł Zieniuk oraz nasza absolwentka Sylwia Biel ubiegłoroczna laureatka konkursu.

W tym roku podobnie jak w zeszłym Konkurs organizowany był wspólnie z Partnerem – Wyższą Szkołą Ekonomii i Informatyki w Krakowie. Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród uczniów gdyż jest doskonałą okazją do pogłębienia i sprawdzenia swojej wiedzy  i umiejętności w zawodzie księgowego oraz zdobycia indeksu na Wyższą Szkołę Ekonomii i Informatyki w Krakowie.

Uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłych zawodach  związanych z rachunkowością.

  

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.