Świętujemy stulecie Niepodległej

  • By az
  • 12 listopada, 2018
  • Komentowanie nie jest możliwe

W ramach świętowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nasza szkoła wzięła udział w akcji “Rekord dla Niepodległej” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W piątek, 9 listopada o godzinie 11:11 nauczyciele i uczniowie uroczyście odśpiewali  cztery zwrotki hymnu narodowego. Następnie odbył się konkurs piosenki patriotycznej oraz quiz wiedzy historycznej „Droga do Niepodległej” dla uczniów klas pierwszych. Najbardziej rozśpiewaną klasą okazała się klasa ID, natomiast zwycięzcą quizu została klasa IB, którą reprezentowały Karolina Czuban i Agata Kica.

Tego samego dnia reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w przedsięwzięciu II Liceum ogólnokształcącego – „100 głosów jednym głosem dla Niepodległej”, na stadionie MOSiR, gdzie wspólnie odśpiewano hymn państwowy.

11 listopada dyrekcja, nauczyciele i uczniowie wzięli udzial w Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, Powiatu i Miasta, w Bazylice św. Mikołaja, a następnie w uroczystym przemarszu pod pomnik „Poległym za Wolność 1914 – 1920. Tam odśpiewano hymn, wysłuchano okolicznościowych przemówień, apelu pamięci i złożono wieńce.

Te dni dla Niepodległej pokazały, że dla społeczności naszej szkoły patriotyzm nie jest starodawnym pojęciem, które należy odłożyć do muzealnej gabloty, ale życiodajną siłą pulsującą w głębi szlachetnych serc.

Więcej zdjęć : https://photos.google.com/share/AF1QipNHwKtDq6aR-nLmCaRvqIZmVvlWuIf6tXdxzna1sAA-ol2plUseOjD81ybGLaR2hw?key=LWNDQTNGYjNlV09iZjR4bEVZSTM0WWpJS0RubnlB

                                   

Categories: Aktualności

Comments are closed.