Szkoda, że to już koniec!

  • By admin
  • 6 grudnia, 2007
  • Komentowanie nie jest możliwe

Ostatnim etapem projektu „Kuchnie różnych narodów w Polsce” realizowanym przez Panią profesor Joannę Ludew była wycieczka do krakowskich restauracji. Odbyła się ona w zeszły piątek tj. 23 listopada 2007 roku.

Pozostały tylko jeszcze zajęcia podsumowujące całe przedsięwzięcie trwające od września do listopada tego roku. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia i porównania wnętrz lokali gastronomicznych, jakości obsługi, kart menu takich restauracji jak „Hawełka”, „Tetmajerowska” oraz „Mekong”. Młodzież oglądając freski Włodzimierza Przerwy-Tetmajera zdobiące restaurację „Tetmajerowską” dowiedziała się także wielu ciekawostek o historii tego miejsca.

Wielki podziw i zachwyt wzbudziła wśród nich lustrzana sala konsumpcyjna mieszcząca się w restauracji pięciogwiazdkowego hotelu Grand słynąca ze swego secesyjnego wystroju. Ogromne wrażenia, tym razem smakowe wywołały sajgonki, szczypce krabowe i pierogi po chińsku w „Mekongu” – serwującym kuchnię chińską, tajską i niebawem także wietnamską. Pokaz nauki posługiwania się pałeczkami w wykonaniu menadżera Pana Dariusza Kuleszy zachęcił do spożywania posiłku tymże sposobem. Próby jedzenia pałeczkami przerywane piciem zielonej herbaty podawanej przez kelnerki w typowo orientalnych strojach sprawiły, że wycieczka upłynęła w miłej i sympatycznej atmosferze.

   

Categories: Aktualności

Comments are closed.